Ziedputekšņi

Bites savācot putekšņus, izveido tādu kā graudiņu. To sauc par ziedputekšņu nastiņu. Bitēm putekšņi ir nepieciešami, lai izaudzētu jauno paaudzi. Tas nozīmē, ka tie satur visas vielas ,lai nodrošinātu jaunā organisma pilnīgu attīstību. Dabā arī dzīvnieki-lāči un caunas novērtē ziedputekšņu un bišu maizes vērtību, izpostot stropu barības meklējumos.
Lietojot ziedputekšņus, cilvēka organismā noregulējas vielmaiņa un veidojas vairāk sarkanie asins ķermenīši, kā rezultātā nostiprinās imūnsistēma.
Katra auga ziedputekšņi atšķiras pēc krāsas un garšas. Tas patērētājam ļauj izvēlēties pēc garšas piemērotākos, tātad- vajadzīgākos.

Pūpolu ziedputekšņi

Pūpolu ziedputekšņi ir vissaldākie, koši dzeltenā krāsā ar pretiekaisuma iedarbību, jo sastāvā ir silicilskābe.

Pieneņu ziedputekšņi

Pieneņu ziedputekšņi ir rūgteni, spilgti oranžā krāsā. Mīkstāki kā citi, jo sastāvā ir daudz karotīna provitamīna veidā.

Augļudārza ziedputekšņi

Augļudārza ziedputekšņi ir ievākti maijā no plūmēm, ābelēm, ievām, pienenēm, kārkliem, kastaņiem. Tie ir zaļgani, dzelteni un oranži. Garša rūgta.

Meža avenes ziedputekšņi

Meža avenes putekšņi ir smalkgraudaini, bēšīgā krāsā. Garša atgādina meža zemeņu garšu.

Āboliņu ziedputekšņi

Āboliņu ziedputekšņi ir tumši brūnā krāsā ar neizteiktu garšu.

Jāņu zāļu laikā ievāktie ziedputekšņi

Jāņu zāļu laikā ievāktie ir visdažādākajās krāsās- tumši zili, brūni, dzelteni, zaļi, melni. Kopējā garšas buķete ir diezgan rūgtena.

Rapšu ziedputekšņi

Rapšu ziedputekšņi ir gaiši dzeltenā krāsā ar neitrālu garšu nedaudz pēc kāpostiem). Vislabākie holesterīna samazināšanai.


Meduspils draugi: